دانستنی ها

میز گیمینگ برای گیمر های حرفه ای

میز گیمینگ

میز گیمینگ یکی از کاربردی ترین ملزومات هر رایانه و سیستم قوی میباشد. زمانی که صحبت از بازی های رایانه‌ای و سیستم گیمینگ می‌شود، تمام توجه‌ها بر روی کیس و صفحه نمایش خواهد بود. اما در حقیقت، بهترین تجربه گیمینگ، رابطه مستقیمی با میزهای گیمینگ دارد. در ادامه به بررسی ویژگی‌هایی می‌پردازیم که باید هنگام خرید میز کامپیوتر به دنبال آنها باشید.

ابعاد و سطح بزرگ میز گیمینگ

مهمترین ویژگی برای یک میز بازی عالی، اندازه سطح میز است. به طور کلی، هر چه بزرگتر، بهتر! اگر بیش از یک مانیتور دارید، حتما می‌خواهید بتوانید همه آن‌ها را در کنار هم به راحتی روی میز قرار و با صندلی گردون خود بر آن‌ها مسلط باشید. همچنین نیاز به فضای کافی برای کیبورد و ماوس خواهید داشت تا بتوانید در مواقع حساس به سرعت و آسانی مانور دهید. میزی را انتخاب کنید که از متریال با دوام ساخته شده و اگر بطور اتفاقی چیزی روی آن ریخت، به راحتی قابل شستشو باشد.

خزید میز گیمینگ

ارتفاع قابل تنظیم

یکی از ویژگی هایی که ممکن است هنگام خرید میزهای بازی نادیده گرفته شود، قابلیت تنظیم ارتفاع است. در اینجا منظور ما چیزی بیشتر از یک پایه چوبی برای قرار دادن پا روی آن است. بهترین میز بازی باید کاملاً ارگونومیک و مناسب با بدنتان باشد. فرقی ندارد صندلی ارگونومیک شما چقدر عالی است؛ باید به میز گیمینگ هم به همان اندازه توجه شود. برخی میزهای جدید و مدرن دارای بالابر الکترونیکی بوده و می‌تواند در مواقع هیجان انگیز، وضعیت شما را از حالت نشسته به ایستاده تغییر دهد.

پایه مخصوص مانیتور

هیچ کس درد کمر و گردن را دوست ندارد! اگر قرار است ساعت‌ها بر روی یک صندلی چرخدار مناسب بازی کنید، پس باید مطمئن شوید که مانیتورهای شما در ارتفاع مناسب قرار دارند تا بتوانید راحت بازی کنید. بهترین میز بازی در حالت ایده آل با پایه مانیتور یا بازوی مانیتور ارائه می‌شود.

محل قرارگیری و عبور کابل‌های برق

بهترین میز بازی باید قابلیت مدیریت کابل فراوانی نیز داشته باشد. اگر نظم و زیبایی میز گیمینگ برایتان اهمیت دارد، پس بهتر است سیم‌ها نیز جلوی دید نباشد. با بند و نوارهای لاستیکی کافی برای پنهان کردن کابل‌ها، می‌توانید به راحتی تمام سیم‌ها و کابل های خود را مرتب نگه دارید. این ویژگی باعث می‌شود در مواقع ضروری و بروز مشکل، پیدا کردن کابل مورد نظر آسان تر از همیشه شود.

خرید میز گیمینگ

کشو و طبقات کافی میز گیمینگ

با اینکه امروز بیشتر بازی‌ها به صورت دیجیتالی تهیه می‌شود و دیگر نیاز به خرید نسخه فیزیکی آن‌ها نداریم، اما این بدان معنا نیست که به کشو نیازمند نخواهید شد. کشوها همواره از فضاهای مفید مورد نیاز افراد به شمار می روند. به عنوان مثال ممکن است بخواهید لوازم جانبی مانند باتری، کابل USB و یا هدفون خود را دم دست نگه دارید. در این صورت ضروری است که لوازمتان نزدیک محیط کار قرار داشته باشد تا در مواقع نیاز، مجبور نباشید کل خانه را به دنبال آن‌ها بگردید.
همچنین ممکن است از میز خود استفاده‌هایی غیر از بازی کردن نیز داشته باشید. شاید در طول روز برای انجام کار و یا مطالعه از آن استفاده کرده و شب‌ها به انجام بازی مشغول شوید. در چنین شرایطی، نیاز به محلی برای قرار دادن دفترچه یادداشت، کتاب‌های درسی، خودکار و مداد خواهید داشت. با توجه کردن به این ویژگی ها می‌توانید یک میز چند منظوره تهیه کنید که پاسخگوی نیازهای شما باشد.
شاید پیدا کردن میزی که تمامی این ویژگی‌ها را دارا باشد، کار سختی به حساب بیاید. اما این به الویت‌های شما برمی‌گردد که کدام ویژگی‌ها را بیشتر مد نظر دارید. مجموعه تولیدی سیلا می‌تواند به شما در پیدا کردن میز گیمینگ استاندارد و مناسبتان کمک کند.

رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *