دانستنی ها

طراحی فضای اداری کوچک و اصول چیدمان فضای کاری با مساحت کم

طراحی فضای اداری کوچک

طراحی فضای اداری کوچک و اصول چیدمان فضای کاری با مساحت کم منجر به استفاده مفید از فضا می شود. یکی از مهم ترین نکاتی که هنگام طراحی داخلی یک محیط بررسی می شود، فضا و طراحی داخلی ساختمان می باشد. محیط از مهم ترین عوامل طراحی بوده و نقش بسزایی در انتخاب رنگ و تجهیزات دارد. اگر فضای کارتان محدود و کوچک است توصیه می کنیم از شلوغ کردن محیط و استفاده از تجهیزات بزرگ پرهیز کنید. به طور مثال اگر به دنبال خرید صندلی مدیریتی هستید سعی کنید مدل هایی را انتخاب کنید که مناسب تر هستند و بخش کمی از فضا را اشغال می کنند.

اگر در محیط های اداری کوچک از تجهیزات بسیار زیاد و بزرگ استفاده کنید، به مرور زمان محیط برایتان خسته کننده می شود. این امر نیز در عملکرد کاری تان تاثیر منفی دارد و می تواند برایتان کسل کننده و کلافه کننده باشد. به همین دلیل توصیه می کنیم اگر فضای کاری کوچکی دارید و میخواهید بهترین استفاده از فضا را داشته باشید، حتما به شرکت طراحی دکوراسیون مراجعه نمایید. زیرا شرکت های طراحی دکوراسیون با در نظر تمام شرایط و به طور تخصصی، طراحی فضای داخلی اداره را انجام می دهند.

نقش رنگ در طراحی فضای اداری کوچک

نقش رنگ در طراحی فضای اداری کوچک غیرقابل انکار بوده و یکی از مهمترین فاکتورهایی می باشد که در طی طراحی دکوراسیون داخلی به آن توجه می شود. زیرا رنگ ها از نظر روانشناسی تاثیر مستقیمی در روحیه انسان ها دارند و می توانند انرژی را کاهش یا افزایش دهند. به همین دلیل استفاده از رنگ مناسب برای دیوارها و تجهیزات اداری ضروری است. هنگام انتخاب رنگ باید به فاکتورهای بسیاری توجه داشته باشید. زیرا رنگی که برای سازمان یا محیط کار خود انتخاب می کنید، بر روحیه کارمندانتان تاثیر دارد.

بسیاری از کارفرمایان به دنبال ست کردن رنگ تجهیزات با رنگ محیط هستند. این امر به مرور زمان خسته کننده می شود، به همین دلیل توصیه می کنیم طیف رنگی را انتخاب کنید یا از رنگ های مناسب با یکدیگر استفاده نمایید. در زمینه انتخاب رنگ می توانید با شرکت طراحی دکوراسیون داخلی منتخب خود صحبت نمایید. هرچند بسیاری از کارفرمایان ترجیح می دهند صندلی ارگونومیک کامپیوتر و انواع میز و صندلی را به رنگ مشکی خریداری نمایند. اما اگر از آن دسته کارفرمایانی هستید که رنگ خاصی مدنظرتان است و تمایلی به خرید صندلی های اداری ندارید، می توانید به سایت سیلا مراجعه نمایید. شرکت تولید کننده سیلا انواع میز و صندلی و مبلمان اداری را در طیف گسترده ای از رنگ ها تولید می کند.

نقش رنگ در طراحی فضای اداری کوچک

تاثیر نور در طراحی فضای اداری کوچک

تاثیر نور در طراحی فضای اداری کوچک منجر به انتقال حس بهتر و افزایش شادابی محیط کار می شود. به طور کلی اگر نور یک محیط کاری به اندازه کافی مناسب باشد از خستگی زودرس کارمندان و مواردی از این قبیل جلوگیری می شود. میزان نوری که در محیط های کاری نیاز است، بستگی به نوع فعالیت نیز دارد. اگر در حیطه های چون معماری و کارهای طراحی فعالیت می کنید، علاوه بر نور کلی محیط باید منبع نور کوچکی برای میزهای طراحی و نقشه کشی در نظر بگیرید. اگر محیط کاریتان از نور طبیعی خوب و مناسبی بهره مند است، می توانید با طراحی های خلاقانه دکوراسیون داخلی از نور طبیعی نیز برای روشن تر شدن محیط کار استفاده نمایید.

نور یکی از مهم ترین عوامل در محیط کار می باشد و باید با توجه به نیاز حیطه کاری بررسی شود. اگر طراحی دکوراسیون داخلی محیط اداری را به یک شرکت معتبر بسپارید، نگرانی بابت میزان نور و استفاده از تجهیزاتی چون میز عسلی اداری و صندلی نخواهید داشت. زیرا شرکت های طراحی داخلی با در نظر گرفتن تمام شرایط نسبت به دکوراسیون داخلی و انتخاب تجهیزات مناسب، اقدام می کنند. محیط کار تاثیر بسزایی در عملکرد کارمندان و روحیه کاری شان دارد. به همین دلیل طراحی اصولی فضای کار را دست کم نگیرید و این عمل را به افراد متخصص بسپارید.

رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *