دانستنی ها

میز کامپیوتر نکات طراحی و ساخت

میز کامپیوتر

میز کامپیوتر همواره یکی از مهم ترین لوازمی است که برای رایانه ها خریداری میشود. اگر به صورت پاره وقت یا تمام وقت از خانه کار می‌کنید، پس آدم خوش شانسی هستید! مهم نیست که محیط کار اداری باشد یا منزل در هر صورت به میزی نیاز دارید که علاوه بر فراهم نمودن شرایط لازم برای کار کردن، حافظ سلامت جسمانی شما نیز باشد. از این رو با توجه به نکات زیر مطمئن شوید که میز کامپیوتر شما دارای تمام ویژگی‌های ضروری است که شما را در طول روز آسوده و خلاق نگه دارد.

ارتفاع مناسب میز کامپیوتر

ارتفاع میز تحریر باید با توجه به ارتفاع آرنج شما تنظیم شود. ارتفاع این میزها معمولاً 75 سانتی متر بوده که برای افرادی با قد 185 سانتی متر طراحی شده و برای اکثر افراد نامناسب به حساب می‌آید. برای تعیین اینکه چه ارتفاعی برای شما مناسب است، روی صندلی چرخ دار خود بنشینید، آرنج‌ها را در پهلوی خود قرار دهید و ارتفاع صندلی را طوری تنظیم کنید که پاهای شما صاف روی زمین و ران‌ها موازی با زمین باشند. از کسی بخواهید که فاصله عمودی از زمین تا آرنج شما را اندازه بگیرد. این ارتفاع، همان اندازه‌ای است که باید برای خرید میز کامپیوتر دنبال آن باشید.

قیمت میز کامپیوتری

طراحی ارگونومیک

برای افرادی که از کامپیوتر بر روی میز اداری خود استفاده می‌کنند، کیبوردها باید در ارتفاع راحت قرار گیرند. صفحه‌کلیدهایی که روی میزهای با طراحی قدیمی قرار می‌گیرند، ممکن است در ارتفاع خیلی بالایی قرار داشته باشند و ممکن است باعث ناراحتی یا فشار عضلانی قابل توجهی برای کاربر شود. میزهای کامپیوتر باید یا به یک پلتفرم کیبورد و پایه‌های قابل تنظیم برای قرارگیری پاها مجهز باشند. مطمئن شوید که هر پلتفرم صفحه کلید به اندازه کافی بزرگ است که ماوس را هم در کنار خود نگه دارد.

جنس میز

امروزه تنوع زیادی در جنس ابزار استفاده شده برای ساخت میز کامپیوتر وجود دارد که در این بین می‌توان به لمینت، فلزی و چوبی اشاره کرد. روکش پلاستیکی که روی هسته چوبی بصورت ورقه ورقه اعمال می‌شود، مقرون به صرفه و با دوام است و بیشتر از چوب مقاومت دارد. طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها و طرح‌های مختلف نیز برای این جنس موجود است. میزهای فلزی نیز با اینکه از نظر ظاهری جزو میزهای حرفه‌ای به حساب نمی‌آیند، اما قیمت و دوام خوبی دارند. میزهای چوبی و روکشی نیز معمولاً جذاب‌تر از سایر انواع میزها به حساب می‌آیند و به طور قابل توجهی ظریف‌ و زیباتر هم می باشند.

خرید آنلاین میز کامپیوتر

میز کامپیوتر بدون کشو

از انتخاب یک میز با یک یا چند کشو در جلو و زیر میز کامپیوتر خودداری کنید تا از فاصله مناسب ران اطمینان داشته باشید. از آنجایی که بسیاری از افراد فاصله کمی از ران تا ساعد دارند، مطمئن شوید که سطح میز تحریر کمتر از 5 سانتی متر ضخامت دارد.
لبه گرد
برای جلوگیری از فشار تماس بر روی مچ دست و ساعد هنگام تایپ کردن، مطمئن شوید که لبه جلویی میز صاف و گرد باشد. از لبه‌های تیز دوری کنید!

میز ایستاده اداری

بسیاری از کسانی که در خانه کار می‌کنند، عادت‌های معمول روزانه‌ای که باعث می‌شد در اداره جابجا شوند را ندارند. عادت‌هایی مثل پیاده روی در جلسات، پرسیدن سوال از همکار یا بیرون رفتن برای ناهار. در کنار تهیه صندلی میز تحریر مناسب و راحت، خرید یک میز ایستاده اداری را مد نظر قرار دهید تا از حالت نشستن ایستا جلوگیری شود.
خوشبختانه، مدل‌های امروزی میز کامپیوتر مقرون به صرفه‌تر شده و گزینه‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد که تعدادی از آن‌ها را می‌توانید در مجموعه سیلا نیز مشاهده کنید. هرچه بیشتر بتوانید در طول روز حرکت کنید، سیستم قلبی عروقی شما نیز بهتر خواهد بود.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *