دانستنی ها

میز کانتر و کاربردهای آن

میز کانتر

میز کانتر در حقیقت همان میز پذیرشی است که در هنگام ورود به ادارات و شرکت ها میبینیم. زمانی که مراجعه کنندگان وارد یک اداره و سازمانی میشوند، اولین فضایی که به چشمشان می آید لابی است. در این فضا مدیران ترجیح میدهند که میز پیشخوانی قرار دهند تا پرسنل بتوانند به آسانی به راهنمایی مراجعه کنندگان بپردازند. در این بخش پرسنل میتوانند در حالی که بر صندلی آزمایشگاهی نشسته اند، شرایط حاکم بر لابی را کنترل و اطلاعات لازم را برای مشتریان بازگو کنند.
میز کانتر با تنوع بالا در طرح های مختلف خرید از بزرگترین فروشگاه مبل وصندلی اداری سیلا در بازار تهران و ارسال سریع به فروش میرسد. امروزه با افزایش تنوع در چیدمان و دیزاین محیط های کاری شاهد انواع متفاوتی از میزهای پیشخوان هستیم. این میزها می توانند در اماکن مختلفی مانند سازمان های دولتی، ادارات، بانک ها، بیمارستان ها، موسسات فرهنگی، نمایشگاه ها، ساختمان های تجاری و هتل ها مورد استفاده قرار بگیرند.

قیمت میز کانتر

میز کانتر کاربردی

میز کانتر یکی از مهمترین ملزومات ادارات و سازمان ها به حساب میاید. امروزه مدیران که به خوبی از اهمیت این میزها آگاه شده اند با استخدام منشی ها و قرار دادن آن ها در پشت میز پیشخوان مانع از وقوع هرگونه بی نظمی در شرکت میشوند. این میزها عموماً دارای ارتفاع بلندی هستند تا منشی ها بتوانند به راحتی بر روی صندلی و تابوره آزمایشگاهی میز پیشخوان بنشینند و با راهنمایی افراد از هرج و مرج جلوگیری کنند.
در بسیاری از اوقات مسئولین پذیرش از ورود افراد متفرقه به شرکت جلوگیری میکنند یا با هماهنگی های لازم اجازه ورود به ارباب رجوعان را فراهم می نمایند. یکی از نکات قابل توجه درباره میز کانتر، وجود فضای مناسب برای قرارگیری صندلی استاندارد، کمد و کشوهای متعدد است. فضای کمد و کشوها محل قرارگیری پرونده های مراجعه کنندگان می باشند. به بیانی دیگر وجود چنین فضاهایی روند اجرای امورات اداری را سرعت میبخشد و باعث صرفه جویی در زمان میشود.

تفاوت میزهای کانتر با میزهای عادی

میز کانتر نسبت میز عادی از تفاوت های عمده ای برخوردار است که نظر مدیران را به استفاده کردن از آنها متمایل کرده است. این میزها دارای وزن سبکی می باشند که امکان حمل و نقل و جابجایی آنان را آسان کرده است. میز و صندلی کانتر فضای بسیار کمی از محیط را اشغال میکند و در عین حال به چشم میاید. در بسیاری از نمایشگاه ها از میزهای پیشخوان استفاده می کنند، زیرا این محصولات دارای قابلیت نصب چاپ بر بدنه می باشند. این موضوع سبب شده است تا امکان استفاده از میزهای کانتر در تمام غرفه ها فراهم شود و متقاضیان با دیدن اعلان های چاپ شده بر میز پیشخوان به تبلیغات آن توجه کنند. میزهای پیشخوان در صورتی که به صورت اصولی طراحی شوند می توانند بسیار شیک و مجلسی به نظر آیند و جلوه خاصی به غرفه یا محیط اطراف خود ببخشند. میز کانتر برخلاف میزهای عادی، خودش به عنوان یک عامل تبلیغاتی عمل میکند.

خرید آنلاین میز کانتر

طراحی میز کانتر

همان طور که گفته شد میز کانتر دارای انواع متفاوتی میباشد که با توجه به حیطه کاری طراحی و تولید میشود. با این حال یکسری از موارد در تمام میزهای استاندارد پیشخوان یکسان است و شناخت آن ها موجب میشود تا انتخاب شایسته تری داشته باشید.
یکی از مهم ترین موارد در شناخت میز پیشخوان مناسب، توجه به مواد و متریال استفاده شده در آن میباشد. امروزه بیشتر میزهای کانتر از جنس چوب، فلز یا پلاستیک های باکیفیت تولید میشوند. آن چه لازم است که به آن توجه شود میزان استحکام و مقاومت میز در شرایط متفاوت و گذر زمان است.
در انتخاب میز کانتر دقت داشته باشید که با فضای در دسترس و سبک پردازی آن هماهنگی داشته باشد. هم چنین بهتر است که در میز کانتر فضای کافی و مناسبی نیز تعبیه شود تا پرسنل بتوانند متعلقات گوناگون و مورد نیازشان را درون آن جای دهند.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *