دانستنی ها

میز تحریر ابزاری برای مطالعه راحت

میز تحریر

میز تحریر از جمله محصولات مهم و کاربردی است که میتواند به صورت روزانه استفاده میشود. امروزه در اکثر خانه ها، ساختمان های اداری و بسیاری از مدارس شاهد استفاده استفاده از میزهای تحریر استاندارد هستیم. همان طور که میدانید در دنیای حاضر نیاز به مطالعه داشتن و نوشتن به یکی از مهم ترین بخش های زندگی تبدیل شده است. افراد در زمان های طولانی پشت میز ها می نشینند و به مطالعه یا انجام کارهای خود می پردازند. حال تصور کنید این نشستن های طولانی در حالتی اشتباه باشد و به صورت نامحسوس به بدن فشار وارد کند. در آن صورت نه تنها با گذشت اندک زمانی، افراد احساس خستگی میکنند بلکه سلامت جسمانی آن ها نیز به خطر می افتد.
یک میز مطالعه مناسب میتواند نه تنها لذت خواندن و نوشتن را برای افراد افزایش دهد، بلکه حافظ سلامتی آن ها نیز میباشد. در ادامه قصد داریم شما را با ویژگی های مهم میز تحریر مناسب سیلا و چرایی استفاده از آن آشنا کنیم.

خرید میز تحریر مطالعه راحت

اهمیت ابعاد و سایز میز تحریر

یکی از مهم ترین ویژگی های میزهای تحریر ابعاد استاندارد آن ها میباشد. بسیاری از افراد تمایل دارند تا مدت زمان زیادی را به مطالعه یا کار کردن اختصاص دهند، یا در مدارس دانش آموزان موظفند زمان زیادی را بر روی صندلی آموزشی و پشت میز بنشینند. استاندارد بودن ابعاد میز باعث میشود تا بدن افراد در حالتی مماس با میز تحریر قرار بگیرد و هیچ گونه فشاری بر اندام های حساس بدن مانند ستون فقرات، کمر، و پاها وارد نشود.
شاید بسیاری از افراد اهمیت چندانی به قرارگیری صحیح پاها ندهند و آن را غیر ضروری بدانند، درحالیکه اهمیت این قضیه بسیار زیاد می باشد؛ زیرا قرارگیری صحیح پاها منجر به حفظ تعادل در بدن میشود. بدین ترتیب افراد با نشستن بر صندلی میز تحریر استاندارد سیلا، امکان فشار آمدن به مهره های بدن را به حداقل میرسانند و بدون احساس خستگی به مطالعه یا کار خود می پردازند.
از طرفی دیگر ابعاد میز تحریر باید به گونه ای باشد که بتوان وسایل مهمی مانند کتاب و دفتر یا لوازم جانبی دیگری مانند لپ تاپ و رایانه را به راحتی بر روی آن قرار داد و از آنها استفاده نمود.

 

خرید میز تحریر مطالعه راحتارتفاع ایده آل میز تحریر

ارتفاع مناسب میز تحریر از جمله موارد مهمی است که نیاز به بررسی دارد. ارتفاع میزهای تحریر ارتباط مستقیمی با جثه افراد دارد. این ارتفاع باید به گونه ای باشد تا افراد با نشستن بر صندلی بتوانند به راحتی دست هایشان را روی میز قرار دهند، به طوری که آرنج و مچ دست در یک امتداد باشند. در چنین حالتی میان بازو و آرنج نیز زاویه مناسبی ایجاد میشود که مانع از فشار آمدن به عضلات دست میشود.
از طرف دیگر ارتفاع مناسب میزهای تحریر مانع از فشار آمدن به گردن و کمر نیز میشوند. این ویژگی برای بسیاری از محصلین و معلمان یک امر حیاتی محسوب میشود. زیرا این افراد باید در ساعات طولانی بر صندلی معلم و دانش آموزی بنشینند و میز تحریر استفاده نمایند. بسیاری از میزهای تحریر ارتفاعی پایین تر از حد استاندارد دارند. در چنین حالتی دستان افراد به سمت پایین متمایل می شوند و فشار زیادی به گردن و سر وارد میشود و آن را به جلو وا میراند. در میزهایی که ارتفاع بیشتر از حالت استاندارد دارند نیز شانه ها در حالت بالاتر از حد معمول قرار میگیرند. در این موقعیت نیز دردهای کتف و شانه در افراد بروز میکنند.
به همین خاطر ضروری است که ارتفاع میز تحریر و صندلی با یکدیگر هماهنگ باشند تا فشاری بر قوس کمر و دست و پاها وارد نشود. طراحی ارگونومیک میز تحریر سیلا توانسته است رضایت تمامی مشتریانش را به دست آورد و آن ها را خشنود از انتخابشان نگه دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *