دانستنی ها

چیدمان میز کار چه اصولی دارد؟

میز کار

چیدمان میز کار یکی از اولین نکاتی است که مدیران و کارفرمایان باید به آن توجه داشته باشند. محیط کاری که دارای چیدمان منظم و فکر شده است، سبب می‌شود تا کارکنان با لذت بیشتری به کار کردن بپردازند. بسیار طبیعی است که کار کردن در ساعات طولانی در چنین محیط های تمیز و منظمی نه تنها آزار دهنده نخواهد بود، بلکه سبب حفظ روحیه کارکنان نیز میشود. هر مدیری میتواند با انتخاب میز کارمندی و چیدمان مناسب به افزایش بازدهی کار و نتیجه بهتر آن دست یابد. چیدمان میز کار در اصولی ترین حالت خودش تاثیر مستقیمی بر افزایش روحیه و سلامت شما دارد. پس با انتخاب درست عناصر و چیدمان مناسب، محیط اداری شما به محلی آرامش بخش تبدیل خواهد شد که از کار کردن در آن لذت میبرید.

خرید میز کار

تزیین مناسب محیط کار

دیزاین و چیدمان محیط کاری نه تنها به شما انرژی بیشتری برای کار کردن می دهد بلکه تاثیر مستقیمی نیز در برخورد دیگران با شما دارد. چرا که دیگران در اولین برخورد با نگاه کردن به چیدمان میز اداریتان و تاثیری که از آن میگیرند تصمیم میگیرند که به شما و فعالیتتان اعتماد کنند یا خیر. در بسیاری اوقات افراد به چیدمان میز کاری خود اهمیت نمی دهند که منجر به نبود نظافت میشود. در چنین حالتی افراد تمایلی به برقراری ارتباط نخواهند داشت. پس بسیار ضروری است که چیدمان میز اداری خود را در بهترین حالت قرار دهید تا تاثیرات اولیه قابل قبولی را از خود به جا بگذارید.

آرامش خاطر کارمندان با چیدمان صحیح میز کار

همان طور که میدانید کارمندان در محیط اداری ساعات زیادی را بر روی صندلی کارشناسی و پشت میز میگذرانند. اگر مدیران به پیاده کردن اصول لازم چیدمان اداری اعتقادی نداشته باشند، پس از مدت کوتاهی شاهد افزایش احساس خستگی در کارمندان میشوند. آشفتگی و نبود نظم لازم موجب میشود تا کارمندان تمرکز کافی برای انجام کار نداشته باشند و احساس خستگی در آن ها افزایش یابد.
چیدمان میز کار سبب افزایش روحیه در افراد میشود و آن ها را قادر می سازد تا در مدت زمان کم حجم بیشتری از کار را انجام دهند. چیدمان میز اداری باید به طریقی باشد که کارمندان را در شرایط مساعد قرار دهد. بدین طریق افراد میتوانند به همه لوازم مورد نیازشان دسترسی داشته باشند.
چیدمان میز اداری باید با دقت زیادی صورت گیرد تا هنگام عبور کارکنان در محیط اداری سبب بی نظمی نشود و مشکلی ایجاد نکند. اگر به چیدمان صحیح میز کار توجه لازم نشود حتی مشتریان نیز نمی توانند ارتباط خوبی با پرسنل بگیرند یا مجبور می شوند زمان بیشتری را به ارتباط با کارکنان اختصاص دهند.

فروش میز کار

چیدمان میز کاری مدیران

همان طور که میدانید اتاق مدیران از مهم ترین اتاق های یک ساختمان اداری محسوب میشود. این موضوع سبب شده است تا چیدمان میز و صندلی مدیریت این اتاق ها اهمیت ویژه ای داشته باشد. چیدمان صحیح اداری منجر به افزایش سطح استاندارد محیط کاری میشود و میتواند نظرات مثبت مخاطبان را نیز به همراه داشته باشد.

تاثیرات نور در چیدمان میز کار

یکی از مهمترین عواملی که در چیدمان میز اداری نقش اساسی دارد، نور میباشد. نورپردازی مناسب در محیط اداری از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که کارکنان اکثر ساعات روز خود را مشغول به کار کردن هستند. میزان نور اداری باید متعادل باشد نه آنقدر تاریک که سبب خواب آلودگی کارکنان شود و نه آنقدر شدید که چشم‌ها را خسته کند. یکی از محبوب ترین نورهای محیط کار ترکیب نور سفید و زرد میباشد. این نور با فضای مناسبی که ایجاد میکند مانع از خستگی افراد میشود و میتواند احساس رضایت خوبی را در آن ها پدید آورد.

4.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *