دانستنی ها

صندلی استاندارد چه ویژگی هایی دارد؟

صندلی استاندارد

صندلی استاندارد دارای خصوصیاتی می باشد که علاوه بر راحتی، مانع از خستگی شما در هنگام انجام کار میشود. از این رو این صندلی ها اهمیت بسیار زیادی برای افراد دارند.
بسیاری از مراکز اداری، سازمان ها و یا شرکت های کوچک و بزرگ برای افزایش بهره وری کار این صندلی ها را تهیه کرده و در اختیار کارمندان خود قرار می دهند.
بسیاری از کارمندان در ادارات مجبور هستند ساعت ها بر روی صندلی خود بنشینند و کارهای خود را پیش ببرند اما اگر این صندلی ها استاندارد نباشد نه تنها باعث افت راندمان کار می شود بلکه کارمند نیز ممکن است به انواع درد های کمر یا مفصل یا خستگی مفرط دچار شود. از این رو بسیاری از ادارات از صندلی اداری استاندارد استفاده می کنند. این صندلی ها معمولا با توجه به شغل مورد نظر تهیه می شوند، مثلا افرادی که با رایانه کار میکنند معمولا باید از صندلی استانداری استفاده کنند که پشتی آن متحرک باشد و قابلیت ارجاع به عقب را داشته باشد. پشتی صندلی به گونه ای باشد که شخص به راحتی بتواند گردن خود را به آن تکیه داده و برای نگاه کردن به مانیتور نیاز به خم کردن گردن نداشته باشد تا گردن در دراز مدت آسیب نبیند.

خرید صندلی استاندارد

مهم ترین ویژگی های صندلی استاندارد

یکی از مهم ترین ویژگی که باید یک صندلی استاندارد داشته باشد آن است که ارتفاع مناسبی داشته باشد یعنی صندلی، نه آنقدر بلند باشد که پای شخص به زمین نرسد و در هوا معلق باشد و نه آنقدر کوتاه باشد که پاها در شکم جمع شوند، باید کاملا متناسب با قد فرد باشد.
امروزه بسیاری از ادارات سعی دارند تا صندلی اداری را استاندارد خریداری کنند تا کارمندان نیز هنگام کار احساس راحتی بیشتری داشته باشند.
یکی دیگر از ویژگی های صندلی استاندارد آن است که معمولا این نوع صندلی ها دسته دارند تا زمانی که دست شما آزاد است روی آن قرار داده و استراحت کنید.
از مهم ترین ویژگی های صندلی اداری استاندارد آن است که پشتی این صندلی ها دارای انحنا باشد که در زمان تکیه دادن به آن گودی کمر را حفظ کند و از خستگی بیش از حد جلوگیری کند.
البته بهتر است در ادارت علاوه بر صندلی کارمندان به مبلمان اداری نیز توجه زیادی شود و مبلمان به صورتی انتخاب شود تا علاوه بر زیبایی و راحتی، استاندارد نیز باشند.

خرید صندلی استاندارد

عوارض استفاده از صندلی غیراستاندارد

استفاده از صندلی های غیراستاندارد در هر زمینه ای چه در سرکار هنگامی که صندلی اداری، استاندارد نیست و یا چه هنگام بازی، صندلی گیمینگ استاندارد نباشد عوارض زیان بار زیادی بوجود میاورد. از جمله عوارضی مانند: ایجاد خستگی مفرط در بدن، از بین رفتن تمرکز در پی ایجاد خستگی، کاهش عملکرد و ناراحتی های جسمانی بسیار زیاد و …
پس می توان گفت صندلی استاندار یکی از عوامل مهم و موثر در نتیجه ی یک کار عالی و کامل می باشد.

نکات تکمیلی

علاوه بر ویژگی هایی که باید در صندلی استاندارد رعایت شود نکاتی هست که باید رعایت شود. برای مثال هنگام نشستن بر روی صندلی باید زاویه ی بین ران های شما و تنه 90 درجه باشد نه کمتر از آن و نه بیشتر تا بر روی ستون فقرات فشاری وارد نشود. برای این کار میتوانید از زیرپایی های متحرک اداری نیز استفاده کنید.
نکته ی بعدی آن است که هنگام تکیه به پشتی صندلی دقت کنید باید به گونه ای بنشینید که فشار بر روی ستون فقرات نباشد تا بدن دچار آسیب های جدی ستون فقرات نشود.
و در آخر باید دقت شود تا گودی کمر در انحنای صندلی قرار گیرد تا فشار کمتری به بدن وارد شود و از خستگی های مفرط هنگام کار، بازی و… جلوگیری به عمل آید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *