دانستنی ها

میز مطالعه استاندارد چه ویژگی هایی دارد؟

میز استاندارد

میز مطالعه استاندارد یکی از مهم ترین وسایلی است که به صورت روزانه مورد استفاده قرار میگیرد. امروزه افراد زیادی به استفاده از میزهای مطالعه روی آورده اند. میز مطالعه استاندارد با ارزانترین قیمت و کیفیت بالا خرید از تولیدکننده مبلمان سیلا در بازار تهران با ارسال سریع فرستاده میشود. گرچه کاربرد اصلی و کلاسیک این میزها در خانه ها و مدارس بوده است، اما با رعایت استانداردهای ساخت میتوانند در محیط های اداری نیز مورد استفاده قرار بگیرند. میزهای مطالعه شرایطی را برای افراد مهیا میکنند تا بتوانند بدون نگرانی ساعت های طولانی را به مطالعه و نوشتار اختصاص دهند یا به کار کردن با رایانه و لپ تاپ بپردازند.
مجموعه سیلا که دارای محصولات متنوع اداری مانند میز کانتر، صندلی کارمندی و غیره است، شما را با انواع ویژگی های مهم و کاربردی میز مطالعه و تحریر آشنا میکند.

خرید میز استاندارد

ارتفاع مناسب و ایده آل میز مطالعه

بحث حفظ سلامتی توسط میز و صندلی مطالعه همواره حائز اهمیت بوده است. ارتفاع میزهای مطالعه نیز از مهم ترین مواردی هستند که در این خصوص تاثیرگذار عمل میکنند. از آن جایی که افراد به صورت طولانی مدت از این میزها استفاده میکنند، ارتفاع این محصولات باید به گونه ای باشد که فشاری به بدن وارد نشود. در بسیاری از میزهای غیر استاندارد شاهد هستیم که ارتفاع میز کوتاه تر از حد استاندارد میباشد. در چنین مواقعی دست های افراد متمایل به سمت پایین میشوند و آویزان می ماند و متقابلا باعث خم شدن ستون فقرات و جلو آمدن گردن میشوند. در نتیجه سر و گردن افراد پس از اندک زمانی درد میگیرد و آن ها را خسته میکنند. در حالت مخالف نیز اگر ارتفاع میز مطالعه بیش از حد استاندارد باشد، فرد را مجبور به کشیدن شانه میکند تا بالاتر آید. نتیجه این میزها نیز چیزی جز کتف درد و شانه درد نخواهد بود.
در صورتی که میز تحریر و مطالعه استاندارد به گونه ای طراحی میشود که دست فرد به آسانی بر روی میز قرار بگیرد و متحمل هیچ فشاری نشود. ارتفاع استاندارد میز مطالعه نه تنها فشاری را بر بدن وارد نمی سازد، بلکه شرایطی را برای فرد فراهم میکند تا با آسودگی به مطالعه و نوشتن بپردازد.

فروش میز استاندارد

فراهم نمودن زاویه مناسب نشستن

از آن جایی که از میزهای مطالعه در مدارس نیز استفاده میشود، لازم است نگاهی ویژه به طراحی آن داشته باشند. هنگامی که افراد بر صندلی مدرسه می نشینند باید کف پایشان به صورت کامل بر روی زمین قرار بگیرد. در این حالت زاویه زانوی دانش آموزان در 90 درجه میماند و بدن کمی متمایل به عقب میشود. در چنین حالتی بدن در مناسب ترین حالت ممکن قرار میگیرد و امکان اسپاسم و خشکی عضلات پشت و کمر به حداقل خود میرسد. قرار گیری پاها در حالتی ایده آل منجر به حفظ تعادل بدن بر روی صندلی میشود. بدین ترتیب کاربران میتوانند بدون احساس اذیت به مطالعه خود بپردازند.

از طرفی دیگر صندلی دانش آموز نباید گوشه تیز داشته باشد. صندلی ای برای میز مطالعه مناسب است که علاوه بر داشتن استحکام خوب و کافی، دارای دسته و اسکلت اصلی منحنی شکل باشد. این صندلی ها مانع از فشار آمدن بر عضلات بدن میشوند و از خستگی آنها جلوگیری می نمایند.

طراحی حرفه ای و ارگونومیک میز مطالعه

میز تحریر وسیله ای نیست که افراد بخواهند آن را هر روز تعویض کنند. به همین خاطر انتخاب میزی مناسب و حرفه ای میتواند آن ها را بی نیاز از خریدی دوباره سازد. یکی از ویژگی های میز مطالعه استاندارد سیلا ارگونومیک بودن آن است.
یک میز و صندلی مطالعه استاندارد و ارگونومیک باید به گونه ای طراحی شوند که به گودی کمر فشاری وارد نکنند و آن را بپوشانند. در این حالت بدن افراد در یک راستا قرار میگیرد و فشاری به کمر و ستون فقرات وارد نمیشود.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *