دانستنی ها

مبل انتظار مطب مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

مبلمان انتظار مطب

مبل انتظار مطب یکی از جدا نشدنی ترین اجزای بیمارستان ها و مطب ها به شمار می رود. در مجموعه سیلا می‌دانیم که راحتی، دوام و کیفیت در مبل انتظار مطب چقدر مهم است. مخصوصا در بیمارستان‌ها که در بسیاری از مواقع ممکن است زمان انتظار بیشتر از حد باشد و بیماران و بستگانشان به مبل لابی کافی نیاز داشته باشند. به منظور استفاده در فضای انتظار بیمارستان یا اتاق انتظار مطب پزشکی، صندلی انتظار باید دارای ویژگی‌هایی باشد که آن را برای آن نوع امکانات بهینه می‌کند. در ادامه به بررسی شرایط و ویژگی‌های این مبل های انتظار خواهیم پرداخت.

خرید آنلاین مبل انتظار اداری

ارگونومی مبل انتظار مطب

مهمتر از هرچیزی در بحث مبل انتظار مطب باید به ویژگی ارگونومیک بودن آن توجه داشت. همانطور که پیش از این گفتیم، انتظار کشیدن در بیمارستان یا مطب بسیار سخت است و ممکن است به تاخیر بیفتد. در چنین مواقعی بسیار لازم و ضروری است که مراجعه کنندگان و حتی افرادی که پشت میز پیشخوان هستند احساس راحتی کنند. علاوه بر این، ما در مورد بیمارانی صحبت می‌کنیم که برای درمان یک بیماری به یک مرکز پزشکی مراجعه کرده اند؛ پس طبیعتا وجود یک صندلی یا مبل انتظار با ارگونومی مناسب برای افرادی که بی قرار و مضطرب هستند از هرچیزی ضروری‌تر و واجب تر است.

مواد سازنده و متریال استفاده شده در مبل انتظار مطب

یکی دیگر از ویژگی‌های ضروری برای صندلی‌های اتاق انتظار در مطب‌ها و بیمارستان‌ها این است که با موادی ساخته شوند که امکان نگهداری آسان از صندلی‌ها را فراهم کنند. ماندگاری و کیفیت مواد و متریال نیز بسیار مهم است، زیرا رفت و آمد افراد بی وقفه است. از طرفی دیگر مدیران و کارمندان به مبلمانی نیاز دارند که بر اثر فشار رفت و آمد ها و گذر زمان دچار خرابی و فرسودگی نشوند. این مبلمان باید دارای استحکام و مقاومت بالایی باشند تا بتوانند برای مدت های طولانی مورد استفاده قرار بگیرند.
بنابراین داشتن فضایی مناسب برای مبل انتظار مطب ضروری خواهد بود. بهترین مواد برای تهیه صندلی با این ویژگی‌ها، جنس آلومینیوم و فولاد ضد زنگ است. در مورد بدنه صندلی و روکش، بهترین موارد آنهایی هستند که از پلی پروپیلن ساخته شده‌ یا با پارچه‌هایی از نوع ضد کنه و ضد باکتری روکش شده‌اند.

سازگاری با محیط ‌های کوچک و بزرگ

اتاق های انتظار معمولا مکان های کوچکی هستند که نیاز به فضای شخصی و گرما دارند. صندلی‌ و مبل انتظار مطب باید تمامی نیازهای بیماران و همراهان آنها را در مدت انتظار در بیمارستان پوشش دهد.

قیمت مبل انتظار اداری

طراحی مبل انتظار مطب

هنگامی که در مورد ویژگی‌های صندلی انتظار مراکز پزشکی صحبت می‌شود، طراحی یک عنصر کلیدی به حساب می‌آید. دقیقاً طراحی صندلی است که این امکان را فراهم می‌کند که 3 شرط قبلی یعنی ارگونومیک بودن، نگهداری آسان و سازگاری با فضا برآورده شود. اگر صندلی از نظر زیبایی و نمای ظاهری چیزی کم و کسر داشته باشد، سه ویژگی قبلی اهمیت خود را از دست می‌دهند.
اهمیت دادن به طراحی مبل انتظار مطب موجب شده است تا آن ها را در اشکال گوناگونی در بازار مشاهده کنیم. از طرفی دیگر طراحی مناسب این مبلمان میتواند باعث آسودگی خیال و افزایش احساس نشاط در مراجعه کنندگان شود و انتظار کشیدن را برای آن ها آسان تر از قبل کند.

امکان نظافت آسان

بهداشت و نظافت از مهم ترین مواردی است که باید در بیمارستان ها و مطب ها رعایت شود. به همین خاطر لازم و ضروری است که افراد بتوانند به آسانی به نظافت مبل انتظار مطب بپردازند و هرگونه کثیفی و آلودگی را از سطح آن پاک کنند.
اگر برای مطب و یا بیمارستان خود به دنبال صندلی‌های مناسب و با کیفیت هستید، کارشناسان سیلا می‌توانند به شما برای یافتن موارد مناسب مشاوره دهند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *